برای مهاجرت به کشور هایی چون فرانسه، ترکیه و… راه های متفاوتی وجود دارد که یکی از آن خرید ملک برای گرفتن اقامت فرانسه است. مهاجران می توانند با خرید منزل در کشور اروپایی فرانسه، اقامت این کشور را دریافت نمایند. کشور فرانسه یکی از محبوب مملکت های مشهور برای مهاجرت شمرده می شود

مهاجرت روش و گزینه های مختلفی دارد که بین آن ها ، گزینه محبوب و کم دردسر گرفتن اقامت فرانسه از راه تمکن مالی است که دیگر نیاز به تحصیل در دانشگاه و یا انجام کار در کشور فرانسه نیست و می توان در مدت زمان کمی اقامت اروپا و کشور فرانسه را اخذ نمود. باید یه این موضوه مهم اشاره نمود که با دریافت اقامت از راه تمکن مالی در این کشور ، امتیازات ارزشمندی چون امکان افتتاح حساب بانکی بین المللی و خرید ملک قانونی در کشور فرانسه را می توان کسب نمود . البته هیچ کاری بی حساب و کتاب نیست و قوانین مخصوص به خود را دارد و اقدامات لازمه ی خود را می طلبد و در این راه شرایط استفاده از طرح فوق شامل موارد ذیل می شود از جمله :

داشتن حداقل 1300 یورو، درآمد ماهیانه ثابت از منابع خارج از خود کشور فرانسه مانند حقوق بازنشستگی ، سهام و یا اجاره ملک و املاکی که به ازای همسر و فرزند وابسته به شخص متقاضی ، نرخ مشابهی هم به میزان درآمد ماهانه ی اعلامی افزوده می شود، فرد حتما باید پاسپورت معتبر و دارای حداقل یک سال اعتبار داشته باشد، اصل و کپی مدارک هویتی اساس هر سفر و اقامتی است که در این مورد هم در لیست شروط خود نمایی می کند، ارائه ی اجاره نامه قانونی و معتبر از طرف فرد ضروری است، ارائه ی یک سند شش دانگ املاک و مستغلات برای اینکه فرد ثابت نماید که توانایی مالی لازمه برای اقامت بلند مدت در کشور فرانسه را داراست، ارائه ی نامه ی تمکن مالی بانکی و موجودی حساب ویزای شینگن برای فرد اصلی حتمی است، اعلام سابقه سفر شینگن هم از شرایط خواستاری کشور فرانسه است.

شخص متقاضی نباید سابقه ریجکتی از کشورهای حوزه ی شینگن داشته باشد، ارائه گواهی عدم سوءپیشینه هم از شروط مهم به شمار می رود، ارائه ی گواهی تاهل در صورت ازدواج هم مهم خوانده شده است.

پایتخت این کشور زیبا پاریس نام دارد و برج ایفل را در دل خود نشانده است. خرید ملک در فرانسه برای صدور کارت اقامت و ویزای این مملکت برای شهروندان خارجی شرط نمی باشد، میزان بودجه دقیقی از سوی دولت این کشور تعیین نشده است و می توان متناسب با بودجه و دارایی و یا وام بانکی ، به دنبال خرید خانه و یا آپارتمان در شهرهایی چون لیون و پاریس و مارسیو یا شهرهای کوچکتر کشور فرانسه بود.

خرید خانه در کشور ایران در هر شهر و منطقه و محله مختلف است، این مسئله در مورد کشور فرانسه و پایتخت این دیار به نام پاریس هم صدق می کند و دیگر شهرهای کشور فرانسه و منازل خارج از مرکز شهر هم قیمت خیلی پایین تری دارند.

شرایط گرفتن اقامت فرانسه از طریق خرید ملک

طی سال اشخاص عدیدی به کشور لوکس و مدرن فرانسه مهاجرت می کنند. فرانسه از انگشت شمار کشورهایی است که از طریق خرید ملک و آپارتمان و خانه می توان اقامت آن کشور را اخذ نمود. درخواست کنندگان که قصد مهاجرت و اقامت دائم فرانسه را با روش خرید ملک دارند ، باید اطلاعات دقیق و لازم را از شرایط اعلامی دولت فرانسه برای اقامت دائم فرانسه از طریق خرید ملک ، هزینه لازم برای خرید خانه در شهر پاریس ، قیمت خرید خانه در فرانسه وسایر آگاهی ها را به دست آورند.

در کل روش های بسیاری برای تایید اقامت و تابعیت کشور فرانسه است، روش هایی چون ازدواج ، تولد فرزند ، سرمایه گذاری و پناهندگی .

خرید ملک در فرانسه می تواند باعث اخذ اقامت فرانسه شود. روش خودحمایتی هم روش دیگر اخذ اقامت دائم فرانسه است که به سرمایه پایه بسیاری نیاز دارد. خرید ملک در کشور فرانسه هیچ محدودیتی را برای تبعه های خارجی مد نظر ندارد. باید توجه داشت که در پروسه خرید ملک بهتر است مستقیم با فروشنده ملک در تماس نبود، چون ممکن است فروشنده قیمت واقعی خانه را اعلام نکند و قیمت های کلان و بالایی را به مشتری دهد پس بهتر است که برای خرید ملک ، با فردی که در املاک کار می کند، گفتگو نمود.

خرید خانه در فرانسه به طور مستقیم موجب اخذ تابعیت این کشور نمی شود ولی پروسه اخذ گذرنامه را تسریع می سازد. اشخاصی که قصد خرید ملک در فرانسه را دارند، باید استانداردهای سرمایه گذاری در فرانسه را بررسی کنند. استاندارد های سرمایه گذاری در کشور های بیگانه ، بیانگر حمایت دولت از سرمایه گذاران و جذب سرمایه های خارجی است.

مهاجران می توانند با اخذ ویزای توریستی به کشور فرانسه سفر کرده و کارهای خرید ملک را انجام دهند. روند خرید ملک در فرانسه به این گونه است که فرد باید به ازای هر فرد از خانواده ، ۱۴ متر از ملکی را خریداری کند.

 

مزیت های خرید ملک در فرانسه

کشور فرانسه از کشورهای قدیمی عضو اتحادیه اروپا می باشد. زندگی و خرید ملک در فرانسه مزیت های بسیاری برای درخواست کنندگان مهاجرت به همراه دارد که بهره مندی از مزایای ویزای شینگن به عنوان برترین مزایای خرید ملک فرانسه می توان برشمرد.

از دیگر مزیت های خرید ملک، اجازه برای ثبت شرکت در فرانسه ،عدم حضور در فرانسه، امکان اجاره ملک و کسب درآمد، عدم نیاز به سابقه سفر به فرانسه، امکان دریافت وام بانکی در صورت ثبت شرکت در کشور فرانسه ،عدم تاثیر سابقه ریجکتی برای گرفتن گواهینامه بین المللی رانندگی ، امکان برخورداری از خدمات بیمه پزشکی رایگان در این کشور و دیگر امکانات رفاهی می باشد.

 

امکان کار در فرانسه با استفاده از خرید ملک

طبق قوانین کشور فرانسه متقاضیان اقامت که بخواهند از راه کار برای گرفتن اقامت فرانسه اقدام کنند، نیازبه دعوت نامه از سمت کارفرما دارند و برای این که کارفرمایی بتواند برای فرد متقاضی کار در کشور فرانسه دعوت نامه کاری ارسال نماید لازم است که کار مورد نظر را به مدت سه ماه در فرانسه آگهی کند و اگر فردی برای کار پیدا نشد ، به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا هم آگهی را تمدید کرده و اگر باز هم متقاضی برای کار پیدا نشد امکان برای متقاضی کار در کشور فرانسه به وجود می آید که از طریق گرفتن دعوت نامه کاری به فرانسه وارد شود و از طریق اقامت کاری بعد گذشتن روند هفت ساله، تابعیت کشور فرانسه را دریافت نماید.

اگر فردی هفت سال پی در پی در این کشور حضور داشته باشد، چه از طریق کار و چه از طریق تحصیل می‌تواند اقامت دائم فرانسه را دریافت کند. اگر کارفرما متقاضی را بیمه کند، دریافت ویزای دائم برای فرد خیلی راحت تر خواهد بود.

پروسه ی خرید ملک در فرانسه چگونه است؟

خرید ملک در فرانسه مثل خیلی از کشورها مراحل حقوقی و قانونی خاصی دارد. اقامت فرانسه از طریق خرید ملک به دست نمی آید اما اول باید اثبات شود که از نظر قانونی و اداره شهرداری فرانسه، هیچ مانعی برای معامله ملک وجود ندارد. البته امکان دریافت وام مسکن در صورت گذراندن همه مراحل قانونی می باشد، ولی در غیر این صورت باید ابتدا مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت به فروشنده پرداخت شود و بعد از عقد قرارداد تسویه حساب کلی انجام شود.

اهمیت داشتن مشاور مناسب برای انجام پروسه ی خرید ملک

پروسه ی خرید ملک برای گرفتن اقامت کشور فرانسه اولین و اساسی ترین قدم است. خرید ملک یک روند طولانی حقوقی و قانونی به شمار می رود. در طول سال بسیاری از افراد به دنبال خرید ملک درکشور فرانسه می باشند. عدم آشنایی این متقاضیان به قوانین کشور فرانسه در خرید ملک زمینه را برای سوء استفاده افراد سود جو فراهم می سازد. پس همیشه توصیه می گردد که از طریق یک وکیل خبره و مجرب و مطمئن که به روند خرید و فروش املاک در کشور فرانسه و رویه ی مهاجرتی آشنا باشد، اقدام نمود.

اگر که ملک مدنظر درخواست کننده، از لحاظ قانونی مشکلی نداشته باشد، برای خرید ملک توسط اشخاص خارجی متقاضی شامل دریافت وام هم می شود.

از معایب خرید ملک در کشور فرانسه هم باید متذکر شد که اقامت فرانسه نیاز به موجودی بالا در حساب بانکی فرد دارد و عدم اجازه کار در سال اول هم دشوار است. این نوع ویزا برای کسانی که بالای 40 سال سن دارند و شرایط مالی خوبی دارند روش بسیار مناسبی است.

هزینه های لازم برای خرید ملک در فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشور های محبوب برای مهاجرت است. قیمت ملک در کشور فرانسه بسته به شرایط ملکی متفاوت است. تقاضاکنندگانی که قصد خرید ملک در فرانسه را دارند، باید به مواردی مانند قیمت ملک ، نرخ مالیات ، شرایط گرفتن اقامت از راه خرید ملک وغیره توجه نمایند. رنج قیمت ها با توجه به موقعیت مکانی ملک ، شهر مورد نظر برای سکونت ، امکانات موجود در شهر، سن ساختمان ، متراژ ملک ، امکانات موجود در ملک خریداری شده و دیگر موارد تغییر می کند .

اگر که فردی قصد خرید ملک را دارد باید بداند که حداقل قیمت ملک در فرانسه شامل شهرهای کوچک و ملک های خارج از شهر می باشد و قیمت ملک در شهرهای بزرگ و شهر زیبای پاریس گران تر از دیگر مناطق است .

افرادی که با قوانین و مقررات خرید و فروش ملک در کشور فرانسه آشنایی کامل و کافی ندارند، ممکن است سراغ افراد سودجو بروند و مبالغ کلانی را پرداختکنند. برای این منظور هم که شده ، بهتر است که با مشاوره ای آگاهانه و گفتگو با وکیل مهاجرتی منتخبی خود ، تمامی کارهای حقیقی و حقوقی خود را به وکیل سپرد تا پرونده ی مهاجرتی، بی هیچ مشکلی در مسیر خود پیش رود. وجود یک وکیل مهاجرتی به فرد کمک می کند تا در صورت ضروریت، فرد بتواند از بانک های معتبر کشور فرانسه وام تهیه نماید.

اگر ملک خریداری شده نوساز باشد، 3% از ارزش ملک به محضرخانه داده می شود. در صورت نوساز نبودن خانه 8% از ارزش ملک به محضرخانه داده می شود. در کل هر متر مربع خرید ملک در مرکز شهر فرانسه حداقل ۱۰۳۷۵ یورو و هر متر مربع خرید خانه در خارج از شهر فرانسه ، حداقل ۷۳۴۹ یورو می باشد. البته باید به هزینه های جانبی خرید ملک هم توجه داشت، هزینه هایی چون حق کمیسیون ، تمبر، بیمه ملک ، مالیات ملک، هزینه حق الوکاله وکیل و… که مبلغ کمی هم شامل نمی شود، بنابراین ، پروسه ی خرید ملک در فرانسه و گرفتن اقامت این کشور کار چندان راحت و آسانی هم نیست.

قیمت ملک در مرکز شهر پاریس به پول ایران با توجه مبلغ یورو حدود 440 میلیون تومان به ازای هر متر مربع است و این مبلغ برای هر متر مربع در خارج از شهر معادل 330 میلیون تومان است . در شهر مارسی ملک خریداری برای هر متر مربع 80 میلیون